Służba Liturgiczna

 

O znaczeniu i pięknie służby ministranta mówił św. Jan Paweł II do ministrantów na Placu św. Piotra 1 sierpnia 2001 r.: "Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym (...) W ten sposób podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi pomocnikami proboszcza. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumienie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie". 

Rogalinkowska Służba Liturgiczna liczy obecnie ponad dwudziestu ministrantów, którzy z ogromnym szacunkiem i oddaniem wykonują swoje obowiązki podczas Mszy świętej. Ministranci z Rogalinka są również godnymi reprezentantami Chrystusa poza murami kościoła. Organizowane są najróżniejsze wyjazdy i spotkania, na których nasi Ministranci dobrze się bawią i zaprzyjaźniają ze sobą. 

Jeżeli jesteś osobą, która chce podjąć służbę przy ołtarzu, a także lubi spędzać aktywnie czas, to nie czekaj dłużej, tylko zapisz się do naszej Służby Liturgicznej!

Satysfakcja gwarantowana!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.